ČERNÍ KONĚ

Černí koně, to je více než 100 příběhů, více než 100 pádů, ale hlavně více než 100 úspěšných pokusů se opět postavit čelem svému osudu.

Pomáhají těm, kteří se sotva pohybují, jít kupředu.

Připravují handbike kola pro handicapované děti.

 

Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život.

O NÁS

Černé koně založil v roce 2008 Tomáš Pouch jako neziskovou organizaci, která vyrábí handbike kola pro postižené děti. Sám Tomáš Pouch přišel v dětství o nohu a kromě něj v organizaci pracuje i několik dalších podobně postižených.

Rozhodli jsme se podpořit Černé koně, protože v současné době jsou jediným výrobcem kol tohoto typu v České republice a s největší pravděpodobností i v Evropě. Smyslem Černých koní však není jen výroba speciálních kol. Organizace se angažuje také v mnoha aktivitách, které pomáhají přispět k diskusi o integraci tělesně postižených dětí do společnosti.

Černí koně:

  • vyrábí handbike kola,
  • půjčují handbike kola,
  • organizují soutěže,
  • připravují vzdělávací diskuze a turné

Svět není jen samý slunce a duha, svět jsou také

HANDBIKE KOLA

Již 50 handbike kol bylo poskytnuto zdarma pro děti a rehabilitační střediska.

VOJA
Jednorychlostní handbike kolo s torpedovou brzdou, které se přizpůsobí velikosti jezdce. Dodáváme buď s klasickou sedačkou a opěrkami anebo se sedákem.

ALEX
Handbike kolo, které se díky posuvným držákům nohou a nastavitelné opěrce přizpůsobí jezdcům až do vzrůstu 160 cm. Je vybaveno dvěma brzdami a sedmistupňovou převodovkou, která umožňuje přeřazování na místě.

Maty
Vozítko, které usnadňuje průpravu na invalidní vozík. Je vhodný na doma. Opěrky nohou montujeme podle potřeby.

 

Chce to znát svoji cenu a jít houževnatě za svým, přidej se k

AKTIVITÁM

Od založení bylo uskutečněno více než 350 aktivit.

Tour4Change
Turné pro cyklisty s tělesným postižením i bez postižení v různých městech České republiky, zaměřené na rodiny a podporu sportu, bezpečnosti ve sportu, změny vnímání zdravotně postižených a informování lidí, že bez ohledu na to, co se v životě děje, je vždy možnost žít plnohodnotný život.

Gala večer HandiCUP
Závody pro handicapované osoby - na kole, v ruce nebo na vozíku; a slavnostní večer.

Vítr ve vlasech
Aktivita s dlouhodobým cílem bezplatně dodat handbike kolo pro každé handicapované dítě. Speciální kola jsou totiž v současnosti jediným způsobem, jak jim přinést do života svobodu pohybu a cítit vítr ve vlasech.

Plánované aktivity
Rodinný den v Praze
Gala večer v Centru pohybové medicíny v Praze
2019 Evropská roadshow

Pokud se já můžu změnit a ty se můžeš změnit, každý se může změnit.

JAK MŮŽETE POMOCT

Mimo gEKOn, organizace je zcela závislá na pomoci a podpoře dalších subjektů a jednotlivců. Nejnáročnějším aspektem je samozřejmě financování. Pokud byste chtěli podpořit Černí koně, zašlete prosím svůj dar na následující bankovní účet: 264 550 436 / 0300.

Existují však i jiné způsoby podpory. Můžete se stát členem nebo dobrovolníkem. Pokud se chcete zúčastnit, kontaktujte prosím Černí koně prostřednictvím jejich webových stránek www.CerniKone.cz nebo se obraťte na gEKOn tým.